Ads 468x60px

Genel Bilgi Merkezi

Javasız Sohbete Direk Giriş

Zeytinyağı kötü kolesterolü düşürür

Her gün 2 veya yemek kaşığı sızma zeytinyağı kanda ki yağ dengesini ayarlar ve kolesterol ile yaşlanmanın önüne geçer. Zeytinyağları tamamen doğal yağlar oldukları için insan sağlığına oldukça faydalıdır. İnsanların en çok korktuğu kolesterol sorununa en güzel çözüm ise doğal zeytinyağları ile sağlanabilir.

kolesterol zeytinyağı dengesi
Her gün 2 veya 3 yemek kaşığı sızma zeytinyağı sizi kötü kolesterolden uzak tutar. Uzmanların yaptıkları araştırmalar sonucunda zeytinyağın içinde bulunan mineraller insanın kan dengesini doğru şekilde ayarladığı için kan dengesini bozacak besinler karşısında dengeyi sağlayamaya yardımcı oluyor ve bu yardım sayesinde kolesterolden uzak kalınmasına yardımcı oluyor.

Günde ne kadar tüketilmelidir?
Zeytinyağı günde 2 veya 3 yemek kaşığı olarak tüketilebilir. Ayrıca bunun yanında zeytinyağını yemeklerinizde kullanarak vücuda alımını sağlayabilirsiniz. Örneğin bir salatalık hazırladığınız zaman onu bol zeytinyağlı yaparsanız zeytinyağı ihtiyacınızı salatadan da alabilirsiniz. Bu diğer yemekler içinde geçerlidir.

Dikkat edilmesi gereken konu ise her şeyin zararlı olduğu gibi zeytinyağının da fazlasının zararlı olduğunu bilmektir. Fazla tüketilen zeytinyağı kanda kolesterolü düşürmek yerine tam tersi artış sağlamasına neden olur. Bu yüzden gün içerisinde belirli bir seviyede almak çok önemlidir.

Bu sayede kötü kolesterol ile başa çıkabilir ve korkulu rüya olan bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Tabi ki bu sadece zeytinyağı ile olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Zeytinyağı ile birlikte doğru beslenme de bu konuda çok büyük önemdedir.

0 yorum:

Yorum Gönder