Ads 468x60px

Genel Bilgi Merkezi

Javasız Sohbete Direk Giriş

Çikolata yemek nelere iyi gelir?

Çikolata ruha mutluluk veren ve arterleri temiz tutan çok önemli bir yiyecektir. İnsana mutluluk sağlayan çikolata uzmanların önerdiği ancak sivilce konusunda sıkıntı çekenlerin çok fazla yememesini belirttiği bir mutluluk iksiridir diyebiliriz.

Çikolatanın yararı
Çikolata insanların dayanamadığı gıdalar arasındadır. Herkes çikolatayı sever ve her zaman yemek ister. Çikolatanın bazı konularda zararları vardır ancak yararları da oldukça fazladır. İşte çikolatanın sağlığa getirdiği faydalar şu şekildedir;

ARTERLERİN TEMİZLER- Çikolata arterleri temizler ve kalp sağlığını korur. Kalp krizi ve felç gibi sorunların önüne geçer.

KANSERİ ÖNLER- Çikolata içinde bulundurduğu maddeler sayesinde kanserin önüne geçen önemli bir gıdadır. Kanser oluşum riskini azaltır.
KOLESTEROL İÇERMEZ – Çikolata bazı insanların öne sürdüğü gibi kolesterol içermez. İçinde kolesterol sağlayacak bir madde bulunmamaktadır.

RUH RAHATLATIR – Çikolata ruha mutluluk veren ve vücudun mutluluk hormonunu artıran bir gıdadır. Mutluluğun artması ile insan daha güzel zamanlar geçirebilir.

BAŞ AĞRISINA NEDEN OLABİLİR – Her şeyin aşırısı zararlı olduğu gibi çikolatanın da aşırısı zararlıdır. Aşırı çikolata yemek baş ağrılarına neden olabilir.

AFT: ÇİKOLATA İYİ DEĞİL – Ağızda zaman zaman çıkan AFT bize sorun yaşatabiliyor. Ağızda AFT bulunduğunda çikolata yenilmesi önerilmemektedir.

0 yorum:

Yorum Gönder