Ads 468x60px

Genel Bilgi Merkezi

Javasız Sohbete Direk Giriş

Teknolojinin Zararları Nelerdir?

Teknolojinin Zararları
Teknolojinin İnsan Hayatına Etkileri
        Teknolojinin yararları olduğu kadar zararları da insanlığı etkileyen bir diğer parametre. Birincil enerji kaynakları giderek azalıyor, ormanlar tükeniyor. Kağıt üretimini sağlamak için on binlerce ağaç kesiliyor.

Teknolojik İlerlemeler Zarar Da Veriyor!
       Teknolojik gelişmelerin silah sanayisi gibi kötü örnekleri de mevcut. Her yıl binlerce insanın hayatını tehdit eden nükleer gelişmeler bir diğer örnek.

Radyasyon gibi görünmeyen zararları da olan teknolojik gelişmeler de yabana atılmamalı. Fabrika bacalarından çıkan zehirli sera gazları atmosferi hızla kirletmekte, giderek kirlenen atmosfer yine bize yağmur şeklinde dönerek
suyumuzu ve toprağımızı kirletmekte. Her yıl verimi gittikçe düşen toprak mahsulleri de yabana atılmamalı.

Hayatının Her Alanında Teknoloji...
        Tarımda kullanılan ilaçlar, yapay organik kimyasallar yemeğimize suyumuza kadar bizleri etkiliyor. Teknolojik ürünlerin büyük çoğunluğu elektrik enerjisiyle çalışmaktadır. Bu da neredeyse tüm cihazların, makinelerin manyetik alan yaydığı anlamına gelir ve insan vücuduna büyük zararı vardır.

Özetleyecek olursak küresel ısınmanın ana nedeni teknolojidir. Tabi teknolojinin zararları alınan önlemlerle en aza indirilebilir. Düzenli olarak fabrikalar ve enerji harcayan tüm kurumlar denetlenerek ve kontrol edilerek teknolojinin zararları en aza indirilebilir.

0 yorum:

Yorum Gönder