Ads 468x60px

Genel Bilgi Merkezi

Javasız Sohbete Direk Giriş

Soğuk Algınlığını Gideren Bitkiler

soğuğa karşı koruyucu bitkiler
Bitkilerle Gelen Sağlık
       Günümüzde tekrar revaçta olan bitkisel tedavi yöntemi sayesinde yıllardır kullanılan bir çok bitki yeniden insanların ilgisini çekmektedir. Bitkilerin birçok rahatsızlığı tedavi ettiği bilinmektedir. 

Bunlar için en sık kullanılan soğuk algınlığı için ıhlamur hemen hemen herkes hayatında bir defada olsa soğuk algınlığı için ıhlamur içmiştir. Özellikle kış aylarında çok daha artan soğuk algınlığı ıhlamur otundan elde edilen çay sayesinde çok fazla insan vücuduna zarar vermeden çıkar.

Genellikle insanlar kış aylarında soğuk algınlığına yakalanmadan ıhlamur içmelidirler. Yakalandıktan sonra yine kullanıla bilinir ancak her ne kadar faydası olsa da yakalanmadan vücut direncini artırmak
çok daha fayda sağlayacaktır.

Kuşburnu ve Dere Otu Faydaları
    Bunun yanında çok kişi tarafından tüketilen kuşburnu da yoğun C Vitamini sayesinde vücut direncini oldukça artırır. Bununla beraber kış aylarında yaygın şekilde kullanılan Dere otu bünyesinde bulundurduğu demir ve potasyun sayesinde birçok tedavide kullanmak mümkün. Örneğin çocuk emziren kadınların bile süt üretimi artırdığı bile gözlenmektedir. Bu ve buna benzer birçok farklı bitki ile soğuk algınlığı ve birçok hastalığa tedavi etmemiz mümkün.

0 yorum:

Yorum Gönder