Ads 468x60px

Genel Bilgi Merkezi

Javasız Sohbete Direk Giriş

Bitkilerin Zararları

bitkilerin verdiği zararlar
Bitkiler Zararlı Mı?
     Doğada bulunan bütün bitkiler aslında insan sağlığını direk olarak etkilemektedir. Bu bazen iyi bazende çok enderde olsa kötü yönde olabilir. Doğada bulunan bitkilerden beslenen polenler insan sağlığını kimi zaman çok büyük kalıcı etkilerde bulunabilir. Bunların önüne geçmek aslında çok kolay bir o kadarda zordur. Çünkü bu polenleri gözle göremeyiz ancak zarar vermesini engelleyebiliriz.

Polenleri olabilecekleri yerden uzak durarak bunu engellemek mümkün.

 Bununla beraber doğada bulunan ve birçok kişininde yemeklerde yemiş olduğu mantarlar vardır. Bu mantarlar oldukça faydalıdır. Ancak kimi mantarlar zehirli olabilirler ve sağlığımızı direk olarak etkileyebilirler bunun önüne geçmek ve zehirli olan
mantarları yememek için. Mantarların zehirli olup olmadığını anlamak biraz zordur aslında örneğin kimilerine göre zehirli mantarlar parlak ve renkli olan mantarlardır kimilerine göre tam aksine u mantarlar herhangi bir zehir barındırmazlar aslında da öyledirler.

Hangi Mantarlar Zehirli - Zehirsiz?
    Kalıplaşmış bir bilgi olmamakla beraber mantarların hangilerinin zehirli hangilerinin zehirsiz olduklarını bulmak aslında işin uzmanları tarafından anlaşılır. Zehirli mantarlar insan sağlığını için çok ciddi sorunlar yaratabilir. Örneğin zehirli mantar ile kanser ya da şeker hastalığına bile yakalanmak mümkün.

Mantarın bünyesinde bulunan zehir ile insan vücudu direncini tamamen kayıt etmekte ve bunun sonucunda da herhangi bir hastalığa yakalanma riski artmaktadır. Mantar tüketmeden önce iyi bir araştırma yapmakta fayda var.

0 yorum:

Yorum Gönder