Ads 468x60px

Genel Bilgi Merkezi

Javasız Sohbete Direk Giriş

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Bitkiler

sağlığa yararlı bitkiler
Bağışıklık -Savunma Sistemi ve Bitkiler
     İnsan vücudu her ne kadar güçlü görünse de bağışıklık sistemleri çok daha zayıf olabilir. Örneğin çok yaşlı bir insanın yürümekte bile güçlük çeken bir insanın bağışıklık sistemin çok güçlü olması gayet normal karşılanabilir bir durum.

Bunun sebebi aslında düzenli ve dengeli beslenme ile olur. Düzenli ve dengeli olarak beslenen her birey çok sağlam ve güçlü birer bağışıklık sistemine sahip olurlar. 

Bunun için en basit örnek aslında portakaldır. Portakal genellikle kış aylarında yoğun şekilde tüketilmektedir.
Bu insan vücudunun kış aylarında soğuk havalarda düşen dirençlerinin portakal da bulunan C Vitamini ile çok daha güçlü bir hale gelmektedir.

Meyve ve Sebzelerin Gücü
     Bunun yanında A Vitamini örneğin kayısı, maydanoz ya da ıspanak da yoğun şekilde bulunmaktadır. A Vitamini özellikle görme kaybını azalmak ya da diş ve diş etleri rahatsızlığını önlemek için tavsiye edile bilinir.

D Vitamini en yaygın tüketimi önerilen Balık, Tereyağı, yumurta ve karaciğerde yoğun bir şekilde bulunur. D Vitamini kemiklere ve dişlerin çok daha kuvvetlenmesini sağlar bunun yanında balık özellikle kalp ve damar yolu tıkanıklığı yaşayan kişilere tavsiye edilmektedir.

Bunların yanında en önemli vitamin E Vitaminidir. Ceviz, mısır, yulaf, kereviz ve ıspanakta bulunur. Özellikle yaşlı insanların E Vitaminden fazlaca tüketmeleri gerekmektedir. Yaşlı insanların vücut dirençleri çok daha zayıf olabileceğinden E vitamini vücut direncini oldukça güçlenmesine sebep olacaktır.

0 yorum:

Yorum Gönder