Ads 468x60px

Genel Bilgi Merkezi

Javasız Sohbete Direk Giriş

Haxball Oyun Önerileri ve Haxball Stratejileri

Haxball Oyun Önerileri ve Haxball Stratejileri
Haxball ile Keyifli Zaman Geçirin
Online oyun oynama ve karşılıklı kapışma ve çoklu oyun seçeneği ile futbolun bir başka şekli olan Haxball ile siz de tanışın. Haxball oyununda yeni ya da orta düzey iseniz altta verdiğimiz taktikler işinize yarayacaktır. Daha profesyonel ve mantıklı taktiler için bakınız Haxball Taktikler.
Ayrıca Haxball bilmiyorsanız bakınız Haxball nasıl oynanır ve Haxball avatar ve forma değiştirme.

Haxball Oyun Önerileri
ANA KURAL 1: 
Topu kendin ve kendi kalen arasına asla alma! Bu çok basitçe görünen bir laf aslında ama yine de çoğu çömez bunu sıklıkla yapıyor, sanki joystick’in kolunu öbür yana çekip terse vurabileceklermiş gibi. Böyle bir şey yok. Topa sadece ona yaklaşma açınız ile vurabiliyorsunuz o yüzden her zaman topun arkasında olmalısınız. Topun önüne geçerseniz bir şekilde hemen bu durumdan kurtulun!

ANA KURAL 2: 
Basit oyna! Oyunu biraz öğrenince ve çömezleri 5′lemeye başlayınca bir göt kalkması oluyor oyunda. biliyorum çünkü bana da oldu. hemen bir artislikler, bir şov amaçlı hareketler falan. Sonuç genelde karşınızdaki adam oyunun mantığını anlamışsa hüsran oluyor. Birisini çalımlamak falan diye birşey yok oyunda. Çok şanslı iseniz, ikinizin de koştuğu bir topa rakip sektireceğinizi düşürerek açılarak yaklaşırsa falan vücut çalımı atabilirsiniz ama bu da sizin çalım becerinizden çok rakibinizin yaptığı bir hata oluyor. Dolayısı ile topu ayakta tutmak, ronaldinho’luklar denemek falan genelde geri tepiyor. Top size geçince basit oynayın.

ANA KURAL 3:
 Açı her şeydir! Topa vurduğunuzda ona yaklaşmış olduğunuz açı ile topa vuracaksınız, o yüzden kontra atak yaparken falan top bir anda sizin önünüze gelirse ve siz boş kale ile karşı karşıya kalırsanız, çoğu pepe gibi DRANK diye hemen topu dağlara vurup, diğer oyuncularda “panik oldu angus” düşüncesini uyandırmayın :P Küçük hareketlerle açınızı düzeltin ve topa öyle vurun. Diğer durumlarda da top ile ona sahip olan (ya da birazdan olacak olan) adamın açısına bakarak pozisyon alın. Rakip o an topa vurursa topun gideceği ve sekeceği rotayı sürekli kafanızda çizin ve buna göre hareket edin. Rakibe karşı da ona göre pozisyon alın.

0 yorum:

Yorum Gönder